Elektrokoagulacja (zamykanie naczynek)
Elektrokoagulacja jest zabiegiem wykorzystującym prąd elektryczny. Stosuje się ją w celu usunięcia rozszerzonych naczynek krwionośnych, rubinków czy włókniaków. Przy pomocy elektrody emitującej prąd doprowadza się do kontrolowanego ścinania białka w tkankach. Zniszczone ściany naczyń krwionośnych zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie usunięte z organizmu. Zabieg jest bardzo skuteczny i trwały, a proces gojenia krótki.
Przeciwwskazania:
- ciąża,
- wszczepiony rozrusznik serca,
- problemy kardiologiczne,
- zaburzenia krzepnięcia,
- cukrzyca,
- u pacjentów w złym stanie ogólnym.
Elektroliza (trwałe usuwanie owłosienia)
Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy jest metodą trwałego usuwania włosów. Nie potrzeba wielu sesji, aby osiągnąć zadowalające rezultaty! Nie każdy rodzaj owłosienia można poddać trwałej depilacji laserowej oraz fotodepilacji IPL, ponieważ obie metody działają na włosy zawierające melaninę. Jest to problemem w przypadku włosów bardzo jasnych oraz siwych, które nie posiadają tego barwnika. W takich przypadkach polecana jest właśnie elektroliza.
Cały zabieg polega na wprowadzeniu do mieszka włosowego cienkiej elektrody w kształcie igły lub metalowej sondy, która emituje prąd elektryczny niszcząc korzeń mieszka włosowego. Prezentowana metoda może być w bezpieczny sposób stosowana na każdym kolorze skóry, nawet na tych mniejszych obszarach ciała tj.: szyi, brodzie. Ponieważ włosy nie rosną w jednakowym tempie (faza wzrostu, spoczynku oraz wydalania), efekt trwałego usunięcia włosa następuje po powtórzeniu zabiegu w różnych cyklach wzrostu włosa.
Metoda elektrolizy jest znacznie skuteczniejszym zabiegiem od depilacji laserowej – spośród wszystkich sposobów usuwania zbędnego owłosienia ma najlepsze wyniki. Należy pamiętać, że koniecznym warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest zapuszczenie włosów na długość ok. 0.5 cm. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie lub obrzęk, który zwykle znika w przeciągu kilku godzin. W miejscach ukłuć igłą mogą pojawić się niewielkie strupki. W tym czasie należy unikać nadmiernego słońca oraz stosować kremy z filtrem UV (do kupienia w naszym gabinecie).
Elektroliza jest idealnym sposobem na usunięcie pojedynczy włosków z ciała lub z obrębu twarzy. Prądem stałym należy potraktować każdy mieszek włosowy z osobna, przez co zabieg ten staje się dość czasochłonny. Natężenie prądu stałego stosowane podczas zabiegu jest na tyle wysokie, że powoduje niszczenie cebulki włosa oraz na tyle niskie, że jest bezpieczne dla naszego zdrowia.
Na dzień przed wizytą zaleca się odstawienie przyjmowanych leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych, jak również zrezygnowanie z ekspozycji skóry na słońce.
Przeciwwskazania:
- ciąża;
- karmienie piersią;
- choroby serca (arytmie, zastawkowe wady serca, rozrusznik);
- choroby neurologiczne (padaczka);
- infekcje skórne w okolicach przeznaczonych do zabiegu.
Mezoterapia igłowa twarzy
Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Najczęściej stosowana jest w dermatologii, medycynie estetycznej i kosmetologii do leczenia i profilaktyki.
“Mało, rzadko, w odpowiednie miejsce” – główna zasada wykonywania mezoterapii.
Wskazania:
- nawilżenie, biorewitalizacja, odżywienie, odmłodzenie, ujędrnienie i lift skóry;
- spłycenie i profilaktyka powstawania zmarszczek.
Zalety mezoterapii:
- działanie miejscowe “in situ”;
- działa głównie w obrębie skóry;
- nie wnika do przewodu pokarmowego;
- nie wpływa bezpośrednio na metabolizm wątroby;
- możliwość doboru do indywidualnych potrzeb skóry.
Oxybrazja
Oxybrazja to peeling wodno tlenowy, które intensywnie, a jednocześnie bezboleśnie i bezdotykowo złuszcza martwe komórki naskórka. Dotlenia i nawilża, zmniejsza pory, tonizuję skórę. Zabieg jest polecany głównie dla skór delikatnych, naczyniowych. Idealnie sprawdza się w upalne dni, dzięki chłodnej mgiełce, która wytwarza się podczas zabiegu.
Działanie:
- Dogłębne i sterylne oczyszczanie skóry
- Złuszczanie martwego naskórka
- Nawodnienie i dotlenienie skóry
- Likwidacja zwiotczeń i regeneracja włókien kolagenowych
- Poprawa cyrkulacji krwi i dożywienie komórek skórnych
- Tonizowanie, rozjaśnianie rozświetlanie i poprawa kolorytu skóry twarzy
- Regulacja wydzielania sebum
- Odświeżanie
- Redukcja łupieżu
Przeciwwskazania miejscowe do oksybrazji:
- Ostre ropne stany zapalne skóry
- Opryszczka
- Zakaźne choroby skóry
- Stan gorączkowy
- Zapalenie zatok
Peeling kawitacyjny + maska (twarz, szyja)
Zabieg powoduje skuteczne złuszczanie martwego naskórka za pomocą ultradźwięków. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów, pozbycie się płytkich zaskórników i wągrów. Wygładza skórę, doskonale nawilża, stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Zmniejsza przebarwienia w warstwach powierzchownych skóry. Po zabiegu skóra jest delikatna, wygładzona oraz dobrze nawilżona.